Jauniešu ienākumi mēdz būt dažādi – ļoti daudzi strādā, citi aktīvi studē un cenšas apvienot darbu ar studijām augstskolās. Nereti jaunieši saņem stipendijas vai pabalstus un šie ienākumi viņiem nodrošina dzīvošanas un ēšanas izdevumus. Bet ļoti daudzi no jauniešiem stipendijas un pabalstus nesaņem un cenšas izdzīvot no vecāku dotās naudas vai meklē dažādas peļņas iespējas. Variantu ir daudz un arī pilngadību sasniegušajiem reizēm pietrūkst nedaudz līdzekļu. Tāpēc ātro kredītu kompānijas piedāvā iespēju aizņemties aizdevumus internetā, piedāvājot pakalpojumu – ātrais kredīts no 18 gadiem, ko izsniedz bez ķīlas un pat darba vietas. Nereti ir iespējams aizņemties tikai no 21 gada vecuma, bet ir kompānijas, kas izsniedz aizdevumus arī no 18 gadu vecuma.

Pirms aizņemšanās jaunietim jāatceras dažas būtiskas lietas, lai ātrā kredīta saņemšana noritētu bez sarežģījumiem. Pirmkārt, lai 18 gadīgais debitors varētu saņemt aizdevumu jābūt Latvijas Republikas pilsonim, ar pastāvīgiem ienākumiem un bez pārkāptām parādsaistībām citās kompānijās. Bet aizdevuma saņemšanā nepieciešams bankas konts jebkurā no Latvijas bankām, mobilā telefona pieslēgums un pieeja internetam. Ļoti svarīga ir potenciālā klienta kredītvēsture – tā un klienta ikmēneša ienākumi ir nozīmīgākie faktori aizdevuma piešķiršanā, ātrais kredīts no 18 gadiem internetā netiek izsniegts, ja ir sabojāta kredītvēsture. Svarīgi minēt, ka ātrie naudas kredīti klientiem tiek izsniegti bez liekām formalitātēm – klientam nav papildus jāiesniedz ķīla, galvojums vai izziņa no darba vietas. Tas ir īpaši izdevīgi jauniešiem, jo daudzi no viņiem nav uzsākuši savas darba gaitas, tāpēc naudas aizdevums var būt labs risinājums neparedzētās situācijās, kad nepieciešami papildus līdzekļi rēķinu atmaksai. Taču īpaši jāatzīmē, ka aizdevums no 18 gadu vecuma nav aizņemšanās iespēja ar ko atmaksāt citus kredītus, bet gan veids, kā norēķināties un iztikt neparedzētās situācijās.

Aizņemties kredītu 18 gados vajag ar prātu!

Ir ļoti svarīgi apzināties, ka jaunietim patiešām būs pastāvīgi ienākumi ar ko atmaksāt kredītu, jo ļoti daudzi jaunieši aizņemas nepārdomāti, jo visbiežāk domā, ka naudu iekrās un atmaksās naudu paredzētajā termiņā, bet nereti gadās dažādi sadzīviski sarežģījumi un jauniešiem rodas lielas finansiālās problēmas un parādsaistības. Tāpēc pirms aizņemties – rūpīgi ir jāizlasa pilnībā visi kredīta līguma noteikumi un jāizvērtē sava atbilstība līguma nosacījumiem. Vēl svarīgi ir izvērtēt aizdevuma procentu likmes. Visbiežāk pirmais kredīts tiek piedāvāts bez maksas – jaunietim nebūs jāmaksā procentu likme. Taču jāņem vērā, ka ja jaunietim nauda būs vajadzīga atkārtoti – papildus aizdevuma summai būs jāmaksā noteikta procentu likme. Visbiežāk ātrā kredīta procentu likme ir 10%, taču ir kompānijas, kas pieprasa maksāt lielāku aizdevuma procentu maksu. Jāuzsver, ka ir kompānijas, kur procentu likme aizdevumiem no 18 gadiem ir jāmaksā jau no pirmās aizņemšanās reizes.

Kad izvēlēta kompānija, šobrīd Credit24 vai Mogo, un noskaidroti visi nosacījumi jaunietim būs jāizpilda neliela reģistrācijas anketa un jāpiesakās aizdevumam. Aizdevuma pieteikums tiks izskatīts kredīta pieteikuma dienā, taču jāņem vērā, ka ja jaunietis pieteicies aizdevumam pēc izvēlētās kompānijas darbadienas beigām – kredīta pieteikums tiks izskatīts nākamās dienas rītā. Ar kompāniju darbalaikiem visbiežāk var iepazīties kompāniju mājas lapās, bet ja jaunietim rodas kādas neskaidrības ir iespējams sazināties ar izvēlētās kompānijas darbiniekiem un noskaidrot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Kādi kredīti ir saņemami 18 gadīgajiem, kur tos ņemt?

  • Ātrais kredīts no 18 gadiem pie Credit24;
  • Aizdevums pret auto ķīlu pie Mogo.

Ikvienam mūsdienīgam un aktīvam jaunietim var rasties neparedzētas situācijas, kad steidzami vajadzīgi papildus ienākumi. Ir iespējams izmantot ātro kredītu pakalpojumus, šim piemērotākais variants ir tieši ātrais kredīts no 18 gadiem, taču ir jāapzinās arī visi riski un jaunieša finansiālā situācija. Ja jaunietis nekur nestrādā un vēlas aizņemties – būtiski ir citi viņa ienākumi, kas garantēs veiksmīgu aizdevuma atmaksu. Kā arī pirms piesakieties kredītam vajadzētu pārdomāt arī naudas vajadzību, jo ļoti daudzi jaunieši aizņemas nepārdomāti un visbiežāk arī nevajadzīgi, kas var radīt lielas finansiālas grūtības. Aizdevums internetā ir nopietna atbildība nevis bezmaksas prieks, tāpēc it īpaši jauniešiem ir jāaizņemas ar lielu atbildības sajūtu.

Kam neder ātrie kredīti no 18 gadiem, kad neņemt?

Domājam, ka jaunie cilvēki mūs nesapratīs un nosodīs par pārmetumiem, taču būsim kritiski un objektīvi. Vairums jauniešu, sevišķi tie, kas saņemas dūšu tieši uz 18 gadu vecumu, izskrien lielajā dzīvē ar vērienīgu uzdzīvi. Jauns cilvēks nedomā par savām finansēm ilgtermiņā, ja neskaita tos lielos sapņus par milzīgo algu un labi apmaksātu darbu. Ambīcijas un jaunības maksimālisms sit augstu vilni un bieži vien, jaunie cilvēki pieļauj nozīmīgas kļūdas, kas iedragā to finansiālo veselību. Viens no klupakmeņiem ir ātrie kredīti no 18 gadiem, kurus par laimi izsniedz tikai retais aizdevējs. Jauns cilvēks ir tik impulsīvs un neparedzams, ka tas var paņemt kredītu, lai to notērētu kādā piektdienas ballītē vai nopirktu pārmērīgi dārgas un zīmolīgas drēbes. Tas viss noved pie tā, ka paņemto aizdevumu nākas atdot kādam citam, piemēram, vecākiem. Tas ir labākajā gadījumā, sliktākajā gadījumā tiek sabojāta kredītvēsture un sakrātas soda naudas. Šeit arī varam izsecināt, ka ātrie kredīti neder jauniešiem, sevišķi tiem, kuri tikko sasnieguši 18 gadu vecumu.

Kā aizņemties ātro kredītu 18 gadu vecumā?

Nav nekāds jaunums, ka cilvēkos valda stereotips par to, ka jaunieši nemāk rīkoties ar naudu, ka tie ir bezatbildīgi un neparedzami. Protams, kaut kāda daļa patiesības tur piemīt, jo jaunie cilvēki daudz izklaidējas un nav īpaši konsekventi. Tieši šī iemesla pēc jauniem cilvēkiem, kuri tikai nesen ir sasnieguši pilngadību ir ļoti grūti aizņemties. Reti kurā mikrokredītu kompānijā ir pieejams ātrais kredīts no 18 gadiem. Tikai dažas kompānijas ir pieņēmušas visus riskus, ko iekļauj sadarbība ar gados jauniem aizņēmējiem. Apskatīsimies, kas tad aizdod 18 gadīgajiem un kādi noteikumi ir jāpieņem jaunietim, lai saņemtu sev nepieciešamo ātro naudas aizdevumu.

Pirmkārt, pats galvenais, lai kreditors izsniegtu ātro kredītu jaunietim, ir darbs ar pastāvīgiem ienākumiem, kas ļaus pilnībā pildīt uzliktās saistības. Nav retums, kad jaunie cilvēki pārtiek no naudas, ko tiem dod vecāki vai tie saņem kādu stipendiju – tas nebūs tas ienākumu avots, kas ļaus aizņemties. Ir jāsaprot, ka ātrie kredīti no 18 gadiem ir paredzēti tikai ārkārtējiem gadījumiem, kuri nav atliekami līdz algas dienai. Nevar būt tā, ka šāds aizdevums tiek paņemts piektdienas vakara ballītei vai citām nenozīmīgām izpriecām. Pat, ja tas ir bezprocentu kredīts, steigties ar aizņemšanos nevajadzētu, ir skaidri jāsaprot, kad un kā tā nauda tiks atdota, lai nav jāmaksā soda naudas.

Kam parasti ņem kredītu 18 gados:

  • Kredīts tiek ņemts kādai piekdienas vai lielāku svētku ballītei;
  • Lai iegādātos kādu pārsteigumu savai otari pusītei;
  • Automašīnas uzlabošanai vai remontam;
  • Auto iegādes pirmajai iemaksai;
  • Lai sarīkotu iespaidīgu randiņu;
  • Ceļojuma apmaksāšanai.

Kādas iespējas ir 18 gadīgajiem?

Iespējas ir bezgalīgas un nevajadzētu ciklēties tikai uz aizņemšanos. Sākumam vajadzētu pamēģināt saprast, vai paredzētais tēriņš nevar pagaidīt, varbūt bez tā var iztikt vispār. Augstāk minētie iemesli sevī iekļauj arī gadījumus, kad labāk tomēr neaizņemties, jo nekāda mirkļa baudīšana nevar attaisnot kredītsaistību izmantošanu. Kredīti 18 gados ir saistības, kas var ietekmēt nākotnes plānus, ja šīs saistības netiks pienācīgi pildītas. Lai arī šāds aizdevums ir bez ķīlas un pat bez galvotāja, tas var sabojāt kredītvēsturi un liegt nākotnē aizņemties kaut kam nopietnam. Būtu bēdīgi, ka 18 gados tiktu sabojāta kredītvēsture, bet kādos 22 gados, kad būs labāki ienākumi un vēlme iegādāties kaut ko nopietnu, kreditori atteiks. Mūsu ieteikums jauniešiem ir neaizņemties vispār, labāk meklēt iespēju naudu nopelnīt.

Please follow and like us:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *